ÜNLÜ SANATÇI ERCAN SAATÇİ’NİN DE FETÖ KUMPAS MAĞDURU OLDUĞU ANLAŞILDI!

03.12.2006 Tarihinde Şükrü Saraçoğlu’nda oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçını Alex ve Kezman’ın attığı gollerle 2-1 Fenerbahçe kazanmıştı. O zamanlar Metin Özülkü Fb Tv için “Müzik Molası” isimli program hazırlamaktaydı. Bu programın 08.12.2006 tarihinde yayınlanan bölümünde konuk Ercan Saatçi’ydi. Yayın öncesi Ercan Saatçi ile Metin Özülkü kendi aralarında sohbet ediyorlardı ancak bilmedikleri bir şey vardı, o esnafa birileri kayıt düğmesine basmıştı. Program kaydı öncesi yapılan bu sohbet biri veya birileri tarafından kaydedilip çalınarak zamanı gelince kullanılmak üzere arşivlenmişti.

O yıl Fb Tv’den 4 kişilik bir ekip ayrılıp Gs Tv’ye geçti.

1 mayıs 2008 tarihinde Vatan gazetesinde Kadir Çetinçalı “Ayarı Bozulanlar” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Ercan Saatçi ile Metin Özülkü arasında program hazırlığı esnasında geçen küfürlü diyaloğun bir kısmını noktalı şekilde yazıp “kayıt bende mevcuttur, isteyene izletebilirim” notu ile haber yaptı.

Bu yazı üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü olayı araştırdı ve ilgili videonun o tarihlerde Doğan Medya Bağcılar’daki merkez binasında faaliyet gösteren Gs Tv çalışanlarınca Kadir Çetinçalı’ya verildiği bilgisine ulaştı. Biraz daha derine inilince, kulüp personelinin tamamı dinlendi ve videonun Fb Tv’den ayrılıp Gs Tv’ye geçen Selim Sırrı Bayer tarafından kulüp dışına çıkarıldığına dair bir açıklama kulübün resmi web sitesinden yapıldı.

Söz konusu kaydın görüntüleri henüz sızdırılmamışken tarihler 2009’un Eylül ayını gösterdiğinde Ercan Saatçi Hürriyet Gazetesi spor müdürü oldu. O sırada süren boşanma davası 2009 ekim ayı başında sonuçlandı ve Ercan Saatçi eşinden boşandı. O dönem sıkça Ertuğrul Özkök’ün damadı olması nedeniyle bu görevi aldığı yazılıp çizildi. Oysa görev verildiğinde boşanma arefesindeydi ve kısa süre sonrada boşandı. Dolayısıyla Ercan Saatçi ile Ertuğrul Özkök’ün akrabalık ilişkisi son buldu.

Ve şartlar olgunlaştığında video Ekim 2009’da medyaya servis edildi. Ercan Saatçi göreve başladıktan bir ay sonra, görüntünün Fb Tv’den çalınmasından üç yıl sonra Ercan Saatçi Galatasaray camiasının önüne atıldı. Bu görüntüler gazetelerde yazıldı, televizyonlarda gündemde tutuldu, Galatasaray taraftarı tribünlerde küfürlü tezahüratlar yaptı ve Hürriyet camiasına baskı kurulmaya başlandı. Bu sıralarda Hürriyet genel yayın yönetmenliği de el değiştirdi. Ertuğrul Özkök senelerce yaptığı görevi Enis Berberoğlu’na devretti. Ercan Saatçi meselesi ise Galatasaray camiası tarafından sürekli gündemde tutulmaya devam etti ve 2010 mart ayında Hürriyet spor müdürlüğü görevi el değiştirdi. 15 ay sonrada malum 3 temmuz süreci başladı. Basın camiasının amiral gemisi Hürriyet gazetesi de bu süreçte Fenerbahçe’yi boğazlama yarışında en önde saf tuttu.

Şimdi diyeceksiniz ki Fetö bu işin neresinde? Bu olaylarda isimlere geçenlere biraz bakalım!

Olayı ilk gündeme getiren Kadir Çetinçalı daha önce eski D.H.A muhabiriydi, hani şu geçenlerde Galatasaray kongresinde Hakan Şükür ve Arif Erdem’in ihracı konusu için aleyhte söz alıp ihraç edilmemeleri yönünde konuşma yapan ve sözleri kamuoyunca tepki alan kişi.

Görüntüyü Fb Tv’den alıp Gs Tv’ye transfer olan Selim Sırrı Bayer daha sonra hemen Bugün Tv spor müdürlüğü görevine getirildi. Size bylock kullanıcısı olduğunu söylesem inanır mısınız? İnanmazsanız adını google’a bir sorun ve bylock kullanan gazetecilerin arasında görün.Şu sıralar Londra’da keyfine bakıyor, gezmeye gitti sanmayın, tüyeli çok oldu.

Ve şimdi daha iyi anlaşılıyor ki her yere yerleşmişler, herkesi takip edip açığını kollamış, materyalleri gereken her yola başvurarak edinmiş, zamanı gelince de operasyon çekmişler. 3 temmuz olduğunda Fenerbahçe’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet’in spor müdürü Ercan Saatçi’nin o koltukta oturması elbet farklı sonuçlar doğuracak, planlı olarak servis edilen tapelere mesafeli yaklaşılacaktı. Bir video ile meseleyi hallettiler. Bu süreçte takip edilen yollar hep aynı benzerlikte…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir