DEMET AKALIN NELER YAŞADI?

DEMET AKALIN GERÇEKLERİ

 

O’nun ne kadar yufka yürekli olduğunu anlamak için şu örnek belki de yeter de artar bile; Yıl 2012 ve aylardan Mayıs ayı ve günlerden de 30 Mayıs. Demet Akalın o gün, belki de hayatının en acı günlerinden birini yaşadı. Çünkü o gün bebeğini düşürdü. Kıbrıs Konseri sırasında yaşadığı üzüntü sonrası ünlü şarkıcı, 5 haftalık hamileyken bebeğini düşürdü. Ancak bir lisenin mezuniyet konseri için liseli öğrencilere söz vermişti ve o gün onlarla olması gerekiyordu. Sahneye çıkması, şarkı söylemesi bekleniyordu. İçinde fırtınalar kopsa, büyük üzüntü yaşasa da, diğer tarafta kendisinden ilgi ve alaka bekleyen, pırıl pırıl bir genç topluluk vardı ve büyük bir heyecanla okullarına bekliyorlardı Demet ablalarını. Demet Akalın o gün o büyük acısını içine gömdü ve Çamlıca’daki o liseye gidip, gençlere konser verdi.

Boşanması için “anlaşmalı” dendi, “danışıklı” dendi, “mal kaçırmak” için dendi, dendi de dendi! Gelin görün ki ortada bir de Demet Akalın’ın yaşadıkları vardı. Peki neydi onlar!

İddialara göre Okan Kurt, bir yandan tırlarla taşımacılık işi yaparken, diğer taraftan akaryakıt işi de yapıyordu ve tırlarının depolarını kendi akaryakıt şirketinin pompalarından dolduruyordu. Tırlarıyla ilgili işler tıkır tıkır yürürken, diğer taraftan satın aldığı ve istasyonunun deposuna doldurduğu akaryakıt için firmaya olan borcu, her gün artıyordu. Sonunda gün geldi ve Okan Kurt borçlarını ödeyemez hale geldi. Evdeki hesap çarşıya uymamıştı. Bunun adı ticaretti, batmak da vardı, çıkmak da. Ancak Okan Kurt, gelen bilgilere göre piyasaya olan dile kolay 150 milyon lira borcu nedeniyle battı!

Demet Akalın işlerin kötü gittiğini aslında boşanmasından bir yıl önce öğrenmişti ve ilk icranın geldiği anda Okan Kurt’u bir kenara çekip, ‘şu borçları halledin’ demişti. Okan Kurt’un verdiği cevap Demet Akalın’da ipleri aslında o gün koparmıştı. Peki Okan Kurt ne demişti, ‘borçlarınızı ödeyin’ diyen eşi Demet Akalın’a? Verdiği cevap şuydu; ‘Ne yani, babamı hapse mi attıralım?’ İşte bu cevap sonrası Demet Akalın’da ipler kopmuştu. Artık Okan Kurt’tan boşanması için en ufak bahane yeterliydi.

O bahane haciz memurları eve geldiğinde anlaşıldı. Okan Kurt’un abisi Okan ve Demet Kurt çiftinin oturduğu Beykoz Acarkent’teki lüks villalarının adresini, kendi işyerinin adresi olarak göstermiş, kartvizitlerine de bu adresi yazmıştı. Demet’in iddiası da bu yöndeydi ve bu yaşananlardan son ana kadar hiç haberi olmamıştı. Hatta icra memurları gelip, haciz işlemlerini başlattıklarında Demet Akalın, eşi Okan Kurt’a kendi avukatını eve göndermeyi teklif etmiş, Okan Kurt ‘gerek yok, bizim şirketin avukatları ilgileniyor’ diyerek, bir anlamda Demet Akalın’ın gerçekleri öğrenmesini o an için engellemişti.

Demet Akalın yıllardır kendi ayakları üzerinde duran, kendi parasını kazanan, kimsenin parasına puluna tenezzül etmeyen bir şarkıcıydı. Kaldı ki Okan Kurt’la evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapmış, bir anlamda kendisini garanti altına almıştı. Kurt ailesinin ne parasına, ne puluna, ne yatlarına, ne katlarına, ne de kredi kartlarına hiç tenezzül etmemişti.

Eşinin arkasından çevirdiği işleri öğrendiğinde bir anlamda iş işten geçmişti belki ancak boşanması artık farz olmuştu. O da hiç düşünmeden öyle yaptı ve evlerine haciz gelir gelmez soluğu mahkemede alıp, tek celsede boşadı Okan Kurt’u. Arkasına bile bakmadan, kendi hayatına devam etti.

Küçük bir detay daha… İcrayı durdurduğuyla ilgili mahkeme evrakında Demet Akalın’ın ismi Demet Kurt olarak geçiyordu. Yani aslında evliliği süresi boyunca Akalın soyadını değil, Kurt soyadını kullanmıştı, herkes O’nu Demet Akalın Kurt sanarken!

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir