BİR DEV(İR) SONA ERDİ!..

DÜNYACA ÜNLÜ UD YAPIMCISI FARUK TÜRÜNZ’E İCRA ŞOKU!..

Dünyaca ünlü udların yapımcısı FARUK TÜRÜNZ’ün Bostancı Sanayi’deki atölyesinde, çalışanlarına ödemediği tazminat ve sigorta primleri nedeniyle icra işlemi başlatıldı.

Çalışanlarıyla uzlaşmaya yanaşmayan ve iş mahkemesinin atadığı arabulucu avukatla da hiçbir şekilde anlaşmaya yanaşmayan Faruk Türünz Atölye çalışanları, çareyi avukatları vasıtası ile patronları Faruk Türünz’ün atölyesine ve içindekilere tedbir koydurmakta buldu.

Ortadoğu ve Arap dünyasında bir hayli tanınan bir marka olan Faruk Türünz’ün yüksek fiyatlardan sattığı udlar üzerinden, çeşitli yöntemlerle büyük vergiler kaçırdığı da iddia ediliyor. Ayrıca Faruk Türünz’ün, kendi evinde kalan Tunus veya Fransız vatandaşı bir yakınıyla plan yapıp, kendi atölyesine şaibeli bir şekilde haciz koydurduğu, bu yabancı uyruklu kişinin atölyenin kapısında, atölye çalışanı olan bir Türk Vatandaşı kızı itip kaktığı ve sınırdışı edilmesi için hakkında işlem başlatıldığı da, gelen iddialar arasında.

Bir iddia da, Adanalı olan Faruk Türünz’ün, Adana’dan hemşehrisi olan ve Adana Barosu’na kayıtlı avukat Şaban Ö.’yü çalışanlarına gözdağı vermek için Bostancı’daki atölyesine çağırdığı yönünde. Avukatın Adana’dan belinde silahıyla geldiği, çalışanlara yönelik olarak “HEPİNİZİ İNDİRİRİM” dediği, çalışanların bu silahı atölyelerine gelen bu avukatın belinde gördükleri ve aynı avukatın, aynı gün uçakla Adana’ya döndüğü de iddialar arasında. Avukat Şaban Ö.’nün Adana’da silahla karnından yaralandığı ve bu haberlerin medyada yer aldığı da biliniyor.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir